SPORT KARTINGOWY

    

   

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO...

KALENDARZ

WYNIKI SEZONU 

REGULAMINY

Regulamin Zawodników Licencjonowanych
Automobilklubu Wielkopolski


2019


ZAWODNICZKA AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI
W WIELKIM FINALE PROGRAMU „THE GIRLS ON TRACK”
Zawodniczka kartingowa Automobilklubu Wielkopolski będzie reprezentować Polskę w międzynarodowej drużynie FIA wyłonionej w programie "The Girls on Track".

WIĘCEJ

             

23. i 24.03.2019 TRENING KARTINGOWY
Automobilklub Wielkopolski zaprasza w dniach 23. i 24.03.2019r. na pierwszy w tym sezonie trening kartingowy z zabezpieczeniem medycznym.

WIĘCEJ

 

2018


24.11-01.12.2018 KARTINGOWA BRAZYLIA
W dniach 24.11.-01.12.2018 r., na oddalonym o ponad 8.000 km od Poznania, torze Paladino w mieście Conde-Paraiba w Brazylii, odbył się 19. Rotax Grand Finals 2018.
Jak w roku 2017, przedstawicielem Automobilklubu Wielkopolski wśród najlepszych 36 kierowców z całego świata w kategorii Micro Max, był 11-letni Maksymilian Obst.

WIĘCEJ


28.10.2018 PASIEWICZ NAJLEPSZY Z POLAKÓW W LONATO
Karol Pasiewicz jako jedyny Polak w kategorii Mini awansował do finałów pierwszej rundy prestiżowego cyklu WSK Final Cup na torze w Lonato.

WIĘCEJ


30.09.2018 PASIEWICZ WICEMISTRZEM POLSKI

Ścigający się głównie we włoskich seriach kartingowych, Karol Pasiewicz odwiedził w ostatnich dwóch weekendach także polskie obiekty, zdobywając tytuł wicemistrza Polski w kategorii Junior OK.

WIĘCEJ


16.09.2018 PASIEWICZ NAJLEPSZY Z POLAKÓW

W miniony weekend, we Włoszech rozegrano prestiżowy w świecie kartingu Narodowy Finał Rok Cup 2018. Najlepszy przed rokiem Karol Pasiewicz ponownie walczył o zwycięstwo, ale tym razem musiał zadowolić się 5. miejscem w kategorii Mini Rok - najwyższym wśród Polaków.

WIĘCEJ


01.09.2018 BRAZYLIA DLA OBSTA

W miniony weekend na torze kartingowym Lange Motokeskus w Estonii, zakończyła się rywalizacja w Rotax Max Nordic Challenge 2018. W najmłodszej kategorii Micro Max triumfował zawodnik Automobilklubu Wielkopolski, Maksymilian Obst.
 

WIĘCEJ


03.07.2018 PASIEWICZ ZDOBYŁ PUNKTY ZA ZWYCIĘSTWO

Karol Pasiewicz – zawodnik Automobilklubu Wielkopolski zaliczył drugi udany weekend w prestiżowych Kartingowych Mistrzostwach Włoch. Łodzianin wywalczył drugie i trzecie miejsce w wyścigach finałowych na słynnym torze w Lonato, zdobywając punkty jak za pierwszą i drugą lokatę.

 

WIĘCEJ

   
20.06.2018
DO PEŁNI SZCZĘŚCIA ZABRAKŁO 70 TYSIĘCZNYCH SEKUNDY

W ostatni weekend zawodnik Automobilklubu Wielkopolski Karol Pasiewicz zajął 2. miejsce w kategorii Mini Rok podczas Pucharu Lata (Trofeo D'Estate), piątej rundzie Rok Cup Italia Area Nord na słynnym torze w Lonato. Lepszy od Polaka był tylko Cristian Bertuca, który wygrał o zaledwie 70 tysięcznych sekundy.

   
28.05.2018 HENRYK ŚRÓDECKI

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, iż w poniedziałek 28 maja 2018 r. zmarł Wielki Człowiek świata kartingu - Henryk Śródecki.

 

więcej


11-12.05.2018 PIERWSZA WYGRANA JERZYKA W KARIERZE

W dniach 11-12 maj odbyły się zawody na Bydgoskim Kartodromie. W kategorii Mini Rok wystąpił także Nasz zawodnik Jerzy Glac. Po treningu oficjalnym Jerzyk do biegów kwalifikacyjnych startował z trzeciej pozycji i w obu dojechał na drugiej pozycji, co dało mu możliwość startu do przedfinału z pierwszej linii. Przedfinał Jurek kończy na drugim miejscu. Postawa Jerzego przez wszystkie trzy biegi uśpiła czujność prowadzącego Piotra Protasiewicza, który w finale nie spodziewał się ataku ze strony Jerzyka. Na siódmym okrążeniu po bardzo ładnym ataku Nasz zawodnik zdobył prowadzenie i nie oddał go już do końca. To pierwsza wygrana Jerzyka w karierze i miejmy nadzieję że nie ostatnia. Kolejne zawody w Starym Kisielinie. Trzymajcie kciuki. Automobilklub Wielkopolski górą!

   

11-12.05.2018 CARLO NA PODIUM W BYDGOSZCZY!

Po pierwszej rundzie Rok Cup Poland w Toruniu gdzie Karol Czepiel wygrał zdecydowanie rywalizację w kategorii Junior Rok przyszła pora na drugą odsłonę tej serii tym razem w Bydgoszczy. W treningach jechał bardzo szybko utrzymując się w czołówce.
Kwalifikacje nie poszły do końca dobrze, czwarty czas i taka też pozycja startowa do heatów. Oba wyścigi Q1 i Q2 Carlo kończy na 4 miejscu lecz w drugim dostaje -3s kary od sędziów co sprawia że spada na ósmą lokatę. Daje do 5 pole startowe do przedfinału.
Wyścig półfinałowy to świetny start, potem wygrane pojedynki z przeciwnikami i objęcie prowadzenia którego Carlo nie oddał do końca zostawiając rywali daleko w tyle. Finał - start z Pole Position - przez pierwsze okrążenia zawodnik był naciskany prze rywali. Ostatecznie na mecie melduje się na 2 miejscu w stawce 17 zawodników.
Po dwóch rundach serii Rok Cup Poland Carlo Czepiel zajmuje pierwszą pozycję w klasie Junior.
2-3 czerwca kolejne zawody tym razem w Zielonej Górze - trzymajcie kciuki za reprezentanta najlepszego w Polsce Automobilklubu Wielkopolski!

   

THE GIRLS ON TRAKC

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) rusza z nowym projektem dla dziewczyn, mającym na celu stworzenie łatwiejszego dostępu do rozpoczęcia kariery w motorsporcie. Ambasadorem polskich eliminacji jest Rafał Sonik, a Gosia Rdest przygotowała specjalne szkolenie dla najlepszych uczestniczek karting slalomu.

 

więcej


01.05.2018 KAROL PASIEWICZ ZADEBIUTOWAŁ W MISTRZOSTWACH WŁOCH ZWYCIĘSTWEM

Debiutant na torze Circuito di Siena oraz w Kartingowych Mistrzostwach Włoch, Karol Pasiewicz zawodnik Automobilklubu Wielkopolski, wygrał w ostatni weekend pierwszy finał w najmłodszej kategorii Mini 60 na otwarcie nowego sezonu w Italii.

 

więcej


28-29.04.2018 - ROTAX MAX

Inauguracja runda sezonu Rotax Max Challenge Poland odbyła się na kartingowej nitce toru Poznań Automobilklubu Wielkopolski. Na miejsce przybyło ponad 60 kierowców z całej Polski, a także kilku zza granicy.

 

więcej


21.03.2018 - BOLESNY DEBIUT NA LA CONCE

Drugie tegoroczne spotkanie w prestiżowym włoskim cyklu kartingowym WSK Super Master Series nie było szczęśliwe dla kierowcy Automobilklubu Wielkopolski - Karola Pasiewicza. Jeden z czołowych zawodników najmłodszej kategorii Mini 60 zaliczył dachowanie w biegach eliminacyjnych, a w finale na torze World Circuit La Conca powstrzymała go awaria.

 

więcej


19.02.2018 - PASIEWICZ POPRAWIŁ WYNIK KUBICY

Karol Pasiewicz – zawodnik Automobilklubu Wielkopolski osiągnął historyczne dla Polski drugie miejsce podczas 23. edycji Winter Cup we włoskim Lonato - jednej z najbardziej prestiżowych imprez kartingowych z międzynarodowego kalendarza CIK-FIA. W historii imprezy trzecie miejsca na podium z naszych rodaków wywalczyli tylko Robert Kubica (1999 r. w kat. 100 Junior ) i Karol Basz (2016 r. w kat. OK).

 

więcej


08.02.2018 - PECHOWY DEBIUT W WSK SUPER MASTER SERIES

Po dwóch z rzędu owocnych weekendach na torze Adria Karting Raceway, trzeci okazał się niezwykle pechowy dla kartingowego kierowcy Automobilklubu Wielkopolski - Karola Pasiewicza. Podczas debiutu w WSK Super Master Series jeden z polskich faworytów kategorii Mini 60 kilkukrotnie wypadał z toru po kolizjach z rywalami i nie pojechał w finale 1. rundy prestiżowego cyklu.

 

więcej


27-28.01.2018 - KAROL PASIEWICZ NA ADRIA KARTING RACEWAY

W ostatni weekend WSK Champions Cup oficjalnie zainaugurował jedną z najbardziej prestiżowych serii kartingowych (WSK). W mocnej międzynarodowej obsadzie na Adria Karting Raceway najlepiej z Polaków zaprezentował się zawodnik Automobilklubu Wielkopolski Karol Pasiewicz z zespołu Revolution Motorsport plasując się tuż za podium kategorii Mini 60.

 

więcej


2017

 

04-11.11.2017 - MAKSYMILIAN OBST CZWARTYM  ZAWODNIKIEM ŚWIATA W MICRO MAX!!!

Podczas rozgrywanego w dniach 04-11.11.2017 r. na Kartodromo Internacional Algavre w słonecznej Portugalii Rotax Grand Finals 2017, zawodnik Automobilklubu Wielkopolski jeżdżący w zespole Bambini Racing – Maksymilian Obst, wywalczył 4 miejsce w stawce 36 kierowców z całego świata.

 

więcej


24.10.2017 - PASIEWICZ PIERWSZY NA MECIE FINAŁU ŚWIATOWEGO, ALE BEZ ZWYCIĘSTWA

W ostatnią sobotę zawodnik Automobilklubu Wielkopolski Karol Pasiewicz z Łodzi jako pierwszy minął metę decydującego wyścigu kategorii Mini Rok podczas Finału Światowego Rok Cup w Lonato, ale sędziowie musieli nałożyć karę czasową przez pechowo zapadniętą owiewkę zderzaka. To pozbawiło 11-latka spektakularnego zwycięstwa na rzecz Amerykanina, Connora Zilischa. Mimo to, pierwszy zagraniczny zwycięzca prestiżowego Rok Cup Italia otrzymał sporo gratulacji, a na podium skandowano nazwisko Polaka.

 

więcej


23-24.09.2017 - MISTRZOSTWO POLSKI MŁODZIKÓW DLA KAROLA PASIEWICZA

W ostatni piątek i sobotę na deszczowym Kartodromie Bydgoszcz rozstrzygnięto kartingowe Mistrzostwa Polski Młodzików rozgrywane w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Karol Pasiewicz z Automobilklubu Wielkopolski sięgnął po mistrzostwo kraju w kategorii Mini Rok, nokautując rywali w biegach wyścigowych.

 

więcej


16-17.09.2017 -ZAWODNIK AW MISTRZEM ROK CUP ITALIA 2017

Zaliczający pierwszy sezon na włoskich torach kartingowych, Karol Pasiewicz zawodnik Automobilklubu Wielkoplski sensacyjnie zwyciężył finał Rok Cup Italia 2017 w juniorskiej kategorii Mini Rok.

 

więcej


15-17.09.2017 r. ZAWODY KARTINGOWE

W dniach 15-17.09.2017 r. Automobilklub Wielkopolski na Torze „Poznań” zorganizował wyścigi kartingowe. Najliczniejsza obecnie polska seria kartingowa Rotax Max Challenge Poland w miniony weekend rozegrała finałowe zawody o mistrzostwo i puchar Polski.

 

więcej


09-10.09.2017 r. KOMPLET PODIÓW PASIEWICZ

W ostatni weekend wyczynowi kierowcy kartingowi zakończyli w Toruniu sezon prestiżowego pucharu Rok Cup Poland. Drugie miejsce w końcowej punktacji najliczniejszej kategorii Mini Rok wywalczył zawodnik Automobilklubu Wielkopolski Karol Pasiewicz, otrzymując bilet na finał światowy pucharu. Kolejny udany sezon 11-letniego łodzianina stoi pod znakiem drugiego stopnia podium, ponieważ oprócz 2. miejsca w Rok Cup Poland, tę samą lokatę wywalczył za granicą w Rok Cup Italia Area Nord oraz wywalczył tytuł wicemistrza Polski (wszystkie tytuły w klasie Mini Rok).

 

więcej


21-23.07.2017 r. ZAWODY KARTINGOWE

Już po raz drugi w tegorocznym sezonie seria Rok Cup Poland gościła na Torze Poznań. Tym razem jednak szósta runda tych rozgrywek była zaliczana również do Kartingowych Mistrzostw Polski.
Po raz pierwszy w ramach krajowego czempionatu zawodnicy rywalizowali w połowie czerwca w Słomczynie, natomiast druga, a zarazem finałowa runda w Przeźmierowie, przyniosła rozstrzygnięcia rywalizacji o tytuły w poszczególnych klasach. Zawody zorganizowane przez Automobilklub Wielkopolski odbyły się pod patronatem koncernu PKN Orlen, który wspiera najzdolniejszym młodych zawodników za pośrednictwem Akademii Orlen Team.

 

więcej


08-09.07.2017 r. KAROL PASIEWICZ WYGRYWA W ŁODZI

Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski Karol Pasiewicz z Łodzi wygrał w miniony weekend piątą serię kartingowego pucharu Rok Cup Poland w klasie Mini Rok na torze Wallrav Race Center w Zielonej Górze. Dla 11-latka to drugie zwycięstwo z rzędu, dzięki któremu zbliżył się w punktacji sezonu do triumfatora trzech pierwszych rund, Piotra Protasiewicza.

 

więcej


13.07.2017 r. TRENING KARTINGOWY

Automobilklub Wielkopolski zaprasza na trening kartingowy z zabezpieczeniem medycznym w dniu 13.07.2017r. (czwartek) – w godzinach 9.00 – 18.00.
Koszt udziału wynosi 150 zł od zawodnika.

   

01-02.07.2017 r. Dramatyczny finał w Lonato

W miniony weekend 11-letni zawodnik naszego Klubu Karol Pasiewicz ukończył przedostatnią rundę Rok Cup Italia Area Nord na kultowym obiekcie South Garda Karting w Lonato na siódmym miejscu. Ostateczna lokata nie oddaje jednak tempa, jakie prezentował wicelider punktacji kartingowego pucharu Włoch Strefy Północnej.

 

więcej


23-25.06.2017 r. ZAWODY KARTINGOWE

Na kartingowej pętli Toru Poznań rozegrano IV rudę serii Rok Cup Poland. Jak zwykle rywalizowano w sześciu kategoriach, w których startowało łącznie 92 kartingowców, co stanowi tegoroczny rekord, jeżeli chodzi o frekwencję. A do tego doliczyć należy jeszcze przejazdy pokazowe 15 najmłodszych kartingowców, którzy nie posiadają jeszcze licencji sportowych.

 

więcej


23-25.06.2017 r. PASIEWICZ WYGRYWA NA TORZE POZNAŃ

Łódzki wicelider kategorii Mini Rok w kartingowym pucharze Rok Cup Poland, Karol Pasiewicz wygrał w ostatni weekend czwartą rundę cyklu na Torze Poznań. Dla 11-letniego reprezentanta Automobilklubu Wielkopolski było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w polskiej edycji renomowanego pucharu.

 

więcej


27-28.05.2017 r. PASIEWICZ POWTÓRZYŁ DRUGIE MIEJSCE W ROK CUP POLAND

Łodzianin reprezentujący Automobilklub Wielkopolski, Karol Pasiewicz umocnił się na pozycji wicelidera kategorii Mini Rok po drugiej serii kartingowego pucharu Rok Cup Poland. 11-letni wicemistrz Polski w miniony weekend zajął drugą lokatę na torze w Bydgoszczy, ustępując w swojej klasie jedynie Piotrowi Protasiewiczowi.

 

więcej


20.05.2017 r. ZWYCIĘSTWO ZAWODNIKA AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI W ITALII

Zawodnik kartingowy Automobilklubu Wielkopolski, Karol Pasiewicz wygrał w niedzielę szóstą rundę włoskiego pucharu Rok Cup Italia Area Nord w klasie Mini Rok. To już drugie zwycięstwo 11-latka w jego pierwszym sezonie startów za granicą. Lider klasyfikacji Tymoteusz Kucharczyk zajął drugie miejsce na torze Circuito Internazionale Friuli Venezia Giulia w Precenicco, zapewniając Polakom dublet.

 

więcej